00

Już 16 maja rozpoczną się Archidiecezjalne Dni Rodziny, które po raz pierwszy odbędą się pod honorowym patronatem Księdza Arcybiskupa Grzegorza Rysia. Centrum Służby Rodzinie w imieniu Metropolity Łódzkiego zaprasza na wydarzenia otwarte, które odbędą się w ramach wspólnego świętowania.

W tegorocznym programie Archidiecezjalnych Dni Rodziny znalazły się dwie propozycje skierowane w sposób szczególny do rodziców dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, będące owocem współpracy pomiędzy Centrum Służby Rodzinie i Przedszkolem Żywioły. Pierwsze z nich to: JAK W DOMU STYMULOWAĆ POLISENSORYCZNY I PSYCHOMOTORYCZNY ROZWÓJ SWOJEGO DZIECKA (16 maja, 17.00, Łódź, ul. Broniewskiego 1a). Wiadomo już, że dzieci poznają świat „całym sobą”. Wzrastają również poprzez bodźce, które do nich docierają. Psychomotoryka jest bardzo często ważnym i niezastąpionym elementem wprowadzanym przy różnorodnych terapiach, a niekiedy sama w sobie stanowi wystarczającą pomoc. Będziemy chcieli pokazać rodzicom, że można pracować nad rozwojem dziecka a przy tym dobrze się bawić i przede wszystkim spędzać razem czas.

Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 533 068 855

Kolejne wydarzenie to: EDUKACJA ZRÓŻNICOWANA CHŁOPCÓW I DZIEWCZĄT – POWRÓT DO PRZESZŁOŚCI CZY INNOWACYJNE PODEJŚCIE DO KSZTAŁCENIA? (23 maja, 17.00, Łódź, ul. Broniewskiego 1a) Szczególnie zapraszamy rodziców, którzy nie wiedzą co myśleć o powstających i cieszących się coraz większym uznaniem szkołach męskich i żeńskich. Wiemy, że narosło wokół tego typu kształcenia wiele mitów i stereotypów. Postaramy się bardzo konkretnie i rzeczowo przedstawić konkretny model i korzyści jakie niesie ze sobą dla dzieci ten rodzaj edukacji.

Jak co roku odbędzie się również ARCHIDIECEZJALNA PIELGRZYMKA RODZIN DO SANKTUARIUM ŚW. MAKSYMILIANA MARII KOLBEGO W PABIANICACH (27 maja , 12.30, Pabianice, ul. Św. Jana Pawła II 46). Przybyli małżonkowie będą mieli możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich na uroczystej Mszy Świętej i przypomnienia sobie jednej z najważniejszych chwil w ich życiu. Na powyższe wydarzenia serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Szczegółowe informacje pod nr telefonu: 533 306 855 lub pod adresem mailowym: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W ramach Archidiecezjalnych Dni Rodziny wzorem ubiegłych lat będą miały miejsce także: Zjazd Rodzin i Przyjaciół Archidiecezjalnego Ośrodka Adopcyjnego, a także Turniej Piłkarski Świetlic Środowiskowych. Ostatnim punktem programu jest panel dyskusyjny: STANDARDY WSPARCIA MŁODYCH RODZICÓW, na którym zostanie poruszony temat regulacji sytuacji młodych kobiet w ciąży lub/i z małymi dziećmi – wychowanek różnych form pieczy zastępczej oraz ich umieszczaniu w Domach Samotnej Matki.

plakat


Źródło: Archidiecezja Łódzka (Autorskie prawa majątkowe Archidiecezji Łódzkiej)