00

Procesją, z Sanktuarium Matki Boskiej Zwycięskiej w Łodzi do bazyliki archikatedralnej, rozpoczęły się obchody XXXI Archidiecezjalnego Święta Eucharystii, które stało się owocem obecności, pamiętnego dnia 13 czerwca 1987 roku na ziemi Łódzkiej, Papieża Jana Pawła II.

W procesji wzięły udział delegacje asyst z dekanatów i parafii Archidiecezji. Przybyli kapłani oraz Siostry zakonne ze gromadzeń jakie posługują w Łodzi. Feretron z Najświętszym Sakramentem na swych ramionach, podobnie jak w latach ubiegłych, ponieśli tegoroczni księża neoprezbiterzy oraz diakoni.

Procesja zakończyła się w archikatedrze św. Stanisława Kostki błogosławieństwem, którego udzielił ksiądz biskup Andrzej Franciszek Dziuba ordynariusz łowicki. Po zakończeniu procesji w łódzkiej katedrze obyła się Msza święta, której przewodniczył i kazanie wygłosił biskup łowicki.

Dziękując za poprowadzenie dzisiejszej procesji biskupowi łowickiemu, metropolita łódzki wskazał na to, że – pierwsza w dziejach procesja eucharystyczna, to była wędrówka Maryi z domu w Nazarecie do Elżbiety w góry, kiedy Maryja była monstrancją i niosła w sobie poczętego Pana, przez 3 dni wędrując przez ziemię świętą, by wnieść Go do domu swojej krewnej Elżbiety! Tego się uczymy, że mamy wnosić Jezusa w życie naszych bliskich, w życie ludzi znanych i nieznanych przekonani, że On jest życiem i pokarmem. Pokarmem na pustyni, na której nic nie jest w stanie nas nakarmić. – zauważył abp Ryś.


Źródło: Archidiecezja Łódzka (Autorskie prawa majątkowe Archidiecezji Łódzkiej)