20190710TAIZE

Jan Paweł II w czasie wizyty w Taizé, mówił, że „Wspólnota z Taizé znana jest z pełnego nadziei zaufania, którym darzy ludzi młodych. (…) do Taizé przybywa się jak do źródła. Wędrowiec zatrzymuje się, zaspakaja pragnienie i rusza w dalszą drogę.”

– Dla młodych z Archidiecezji Łódzkiej, którzy pragną Kościoła, komunii z Bogiem i drugim człowiekiem, chcących zaczerpnąć z tego źródła oraz doświadczyć zaufania, okazją będzie wspólne pielgrzymowanie do Taizé we Francji w dniach 3- 12 sierpnia 2019 roku. W tym doświadczeniu towarzyszyć młodym będzie Ksiądz Arcybiskup Metropolita Łódzki Grzegorz Ryś. Koszt wyjazdu to 450 zł +70 euro Zapisy w Wydziale Duszpasterstwa Młodzieży ( tel.: 609 102 827), lub przez formularz: https://forms.gle/FkLpcd9eQbitEzJS6. Więcej informacji na temat wyjazdu można uzyskać u ks. Arkadiusza Lechowskiego tel. 605 05 62 95..

Ponadto klerycy WSD organizują także wspólny wyjazd „Autostopem do Taizé”, który rozpocznie się 21 sierpnia dniem skupienia w WSD w Łodzi. Uczestnicy tego wyjazdu będą uczestniczyli w specjalnym „Tygodniu refleksji” w Taizé, który w tym roku będzie poświęcony ekologii.

Koszt wyjazdu to 400 zł – w tym powrót autokarem do Polski +60 euro.

Zapisy w formularzu: forms.gle/nvRtCGbdXE3B45Ja8 W Taizé znaleźć można spokój, wyciszenie, ludzi którzy myślą którzy myślą i czują podobnie, choć pochodzą z przeróżnych środowisk, kościołów i zakątków świata. Poprzez udział w modlitwie, śpiewie, ciszy i osobistej refleksji na nowo staje się możliwe odkrycie wewnętrznego pokoju, nie takiego który daje świat, ale takiego który daje Jezus Chrystus w mocy Ducha Świętego.

Propozycje wyjazdów do Taizé są również naszym przygotowaniem do Europejskiego Spotkania Młodych, które odbędzie się na przełomie roku we Wrocławiu.Źródło: Archidiecezja Łódzka (Autorskie prawa majątkowe Archidiecezji Łódzkiej)