„25 grudnia 2019, dziś się Chrystus rodzi. Gdzie? A widzieliście się dziś w lustrze? To jest to miejsce w którym rodzi się Syn Boży”- mówił w Boże Narodzenie podczas swojej homilii Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś.

Metropolita Łódzki przewodniczył Eucharystii w Boże Narodzenie podczas sumy odpustowej w Archikatedrze Łódzkiej. W swojej homilii wyjaśniał, że słowo rodzi się potrójnie. „Na początku było słowo zrodzone w Bogu odwiecznie. Potem słowo stało się ciałem w Betlejem, a później tym, którzy Go przyjęli dało moc, aby się stali dziećmi bożymi. Syn Boga rodzi się z Ojca odwiecznie, rodzi się w czasie jako Jezus z Nazaretu i rodzi się dzisiaj we mnie i w tobie. Te narodziny oznacza ta Eucharystia w której uczestniczymy.”

 P6A2350Pasterka 2019 1920x1280

Dalej Ksiądz Arcybiskup pytał: „czy się Chrystus rodzi? To się fajnie śpiewa. W Bogu odwiecznie- tak. W Betlejem- tak, a czy w nas? Ile dzisiaj rozpoznajecie w sobie życia Syna Bożego?”

„Błogosławmy Boga za jego wcielenie. Błogosławmy, dlatego, że ono wszystko zmienia w naszym rozumieniu Boga, wiary, przykazań. Błogosławmy, ale też pozwólmy Mu się urodzić w nas. Uczyńcie dzisiaj Boga, Ojcem jeszcze szczęśliwszym. Niech się Syn Boga w was rodzi”- powiedział na zakończenie swojej homilii Ksiądz Arcybiskup.

 

 Źródło: Archidiecezja Łódzka (Autorskie prawa majątkowe Archidiecezji Łódzkiej)