Aktualności

00

W święto Podwyższenia Krzyża Świętego Ojciec Święty Franciszek mianował nowym Arcybiskupem Łódzkim ks. bp. Grzegorza Rysia, dotychczasowego biskupa pomocniczego Archidiecezji Krakowskiej.

Czytaj więcej...

00

Basia Garbacz jest córką Pana Jakuba Garbacza - pierwszego organisty w naszej katedrze. Pan Jakub swoją grą na organach uświetnia wszystkie religijne uroczystości odbywające się w naszym kościele. Również dzięki Panu Jakubowi jesteśmy zabierani w podróż do krainy muzyki organowej i kameralnej podczas wiosennych i jesiennych koncertów organowych w naszej świątyni. Państwo Garbaczowie oprócz chorej Basi mają jeszcze troje dzieci w wieku 18, 7 lat i 14 miesięczną bliźniaczkę Antosię.

Czytaj więcej...

00a

– Umiecie budować jedność po Bożemu? Jesteście synami Bożymi? Świat rozpozna w was synów Bożych? Polska rozpozna w nas synów Bożych? Możemy dać mocne świadectwo zmartwychwstania Pana? – pytał abp Grzegorz Ryś.

Czytaj więcej...

00

Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia, który obchodzony jest pod hasłem: Mocni w Duchu Świętym. Tydzień otwiera Niedziela Miłosierdzia Bożego, święto patronalne Caritas w Polsce.

Czytaj więcej...

00

Po upływie szabatu Maria Magdalena, Maria, matka Jakuba, i Salome nakupiły wonności, żeby pójść namaścić Jezusa.

Czytaj więcej...

000

Podczas Wielkiego Tygodnia liturgia Kościoła celebruje paschalne tajemnice zbawienia: dzieło odkupienia człowieka i uwielbienia Boga dokonane przez mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa Pana. Umierając przezwyciężył śmierć, a zmartwychwstając przywrócił nam życie.

Czytaj więcej...

00

Biblia od wieków stanowiła dla artystów olbrzymie źródło inspiracji. Wielkanoc jest uważana za najważniejsze święto w chrześcijańskim kalendarzu liturgicznym. Co jest najważniejszym elementem Wielkiej Nocy? Zmartwychwstanie Jezusa. Jego męczeńska śmierć i późniejsze zmartwychwstanie było i jest kluczowym elementem wiary chrześcijańskiej.

Czytaj więcej...

00

Niezwykła relikwia, nazywana „Chustą z Manoppello” spoczywa w gablocie nad ołtarzem w kościele w Manoppello, położonym w górach Abruzji. Można wejść po schodach ustawionych za ołtarzem i oglądać ją z bliska, przez szybę. Druga taka sama szyba osłania chustę z przeciwnej strony.

Czytaj więcej...

01a

W rozważaniach męki i śmierci Jezusa trzeba nam przechodzić od kontemplacji ran Jezusa do rozmyślania o naszych grzechach, które były przyczyną Jego ran. W nieszczęściu, upokorzeniu i zranieniu Syna Bożego winniśmy dostrzegać nasze nieszczęście, upokorzenie i zranienie grzechem cudzym i własnym.

Czytaj więcej...

00

„Dzieło zbawcze Jezusa jest po to żeby dzieci Boże rozproszone, na nowo gromadzić. Byśmy odnaleźli nie tylko indywidualnie pokój z Bogiem, ale też abyśmy odnaleźli pokój między sobą wzajemnie. By zniknęło spomiędzy nas, to co nas dzieli”- mówił Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś w ostatnim Kościele stacyjnym jakim była Archikatedra Łódzka.

Czytaj więcej...