00

Cała Polska została opleciona w sobotę, 7 października 2017 roku żywym różańcem. Ponad milion Polaków wzięło udział w ogólnopolskiej inicjatywie „Różaniec do Granic”, by modlić się o nawrócenie i jedność w narodzie oraz o pokój dla Polski i całego świata.

Dzisiaj, w ramach Ogólnopolskiej inicjatywy „Różaniec do granic”, modlili się wierni również w archikatedrze łódzkiej. Inicjatywa ta zbiegła się z inicjatywą Członków Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę. W naszej bazylice w każdą pierwszą sobotę miesiąca od godz. 10.00 do 16.00 modlimy się w intencji naszej Ojczyzny.
Adoracja Najświętszego Sakramentu połączona była z Mszą św. o godz. 12.00, różańcem, koronką, nabożeństwem pierwszych sobót.

Mottem przewodnim dzisiejszej modlitwy była modlitwa za Ojczyznę ks. Piotra Skargi:

Boże, Rządco i Panie narodów,
z ręki i karności Twojej racz nas nie wypuszczać,
a za przyczyną Najświętszej Panny, Królowej naszej,
błogosław Ojczyźnie naszej, by Tobie zawsze wierna,
chwałę przynosiła Imieniowi Twemu
a syny swe wiodła ku szczęśliwości.

Wszechmogący wieczny Boże,
spuść nam szeroką i głęboką miłość ku braciom
i najmilszej Matce, Ojczyźnie naszej,
byśmy jej i ludowi Twemu,
swoich pożytków zapomniawszy,
mogli służyć uczciwie.

Podczas dzisiejszych modlitw bazylika była wypełniona, co dowodzi, że wierni żywo odpowiedzieli na inicjatywę „Różaniec do granic” czując potrzebę serca wypływającą z patriotyzmu, rozpoznania zagrożeń oraz wierząc w siłę modlitwy różańcowej. Siostra Łucja z Fatimy powiedziała: „Nie ma w życiu problemu, którego nie można rozwiązać za pomocą różańca.”