00

W 50 kościołach Archidiecezji Łódzkiej setki młodych wolontariuszy ze Szkolnych Kół Caritas rozprowadza Papieskie Kremówki, z których całkowity dochód przeznaczony zostanie na pomoc uczniom w szkołach, w których działa Caritas.

– W tym roku przygotowaliśmy 18,5 tysiąca kremówek, które otrzymaliśmy dzięki uprzejmości sieci łódzkiej „Cukierni A. Dybalski”. – mówi Tomasz Kopytowski, rzecznik prasowy łódzkiej Caritas. Akcja kremówkowa odbywa się już po raz kolejny i cieszy się dużym zainteresowaniem. – dodaje.

W kruchcie łódzkiej katedry znajdują się dwa stanowiska z kremówkami, przy których można spotkać uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Łodzi, którzy wraz ze swoim katechetą p. Pawłem Pietralą rozprowadzają kremowe ciastka.

– W wśród kupujących od nas kremówki są nie tylko małe dzieci, ale także wielu dorosłych. Wychodząc z kościoła zatrzymują się, aby kupić te smakołyki. – tłumaczy Natalia Ryszka, uczennica I klasy technikum.

– Nie można przejść obojętnie obok takich pyszności. – mówi Elżbieta Trawek. Kiedy słyszy się słowo kremówka, od razu stawia się pytanie – czy to Papieska Kremówka? To ciasto kojarzy się chyba wszystkim z osobą Jana Pawła II. – dodaje.

Akcja kremówkowa, choć z założenia ma trwać cały dzień, najczęściej kończy się wraz z Mszami, które celebrowane są do południa, gdyż choć co roku zwiększana jest liczba zamówionych kremówek, zawsze ich jest za mało. – tłumaczą organizatorzy.


Źródło: Archidiecezja Łódzka (Autorskie prawa majątkowe Archidiecezji Łódzkiej)