00

Misterium Męki Pańskiej to wyjątkowe wydarzenie dzięki, któremu każdy może przejść wspólnie z Chrystusem drogą na Golgotę. Tę szczególną drogę pokonamy krocząc główną ulicą naszego miasta – ulicą Piotrkowską.

W tym roku towarzyszyć nam będzie hasło, a właściwie pytanie: „Kogo szukacie?”. Chrystus zadał to pytanie ludziom, którzy przyszli do Ogrodu Oliwnego Go pojmać. Również podczas tego dnia chcemy, aby każdy z nas – ludzi współczesnych, poszukujących w życiu wartości i prawdy, potrafił sobie odpowiedzieć na pytanie Jezusa – „Kogo szukacie?”

Misterium Męki Pańskiej łączy z sobą rozważania męki Jezusa Chrystusa z historyczną inscenizacją. Aktorzy przedstawiają nie tylko świat opisany na kartach Ewangelii i w kronikach historycznych, ale również często odwołują się do dylematów moralnych i etycznych współczesnego człowieka. Człowieka, któremu zadane zostaje wprost pytanie: a kogo Ty szukasz?

Organizatorem misterium jest Wydział Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Łódzkiej, wraz z klaretyńską grupą pantomimy „Iuventus Dei”, która od kilku lat zachwyca swoimi przedstawienia ewangelizacyjnymi. Wydarzenie odbędzie się w piątek 16 marca 2018 r. o godzinie 19 00 . Początek w Parku Sienkiewicza, zakończenie przy Placu Wolności. Zapraszamy serdecznie!


Źródło: Archidiecezja Łódzka (Autorskie prawa majątkowe Archidiecezji Łódzkiej)