00

W niedzielę, 16 września, podczas Mszy świętej o godz 11.00, czterech chłopców zostało przyjętych do Chłopięcego Chóru Archikatedry Łódzkiej. Po rocznym przygotowaniu, ubraniu alby i złożeniu przysięgi stali się pełnoprawnymi członkami Chóru.

Chłopięcy Chór Archikatedry Łódzkiej Pueri Cantores Sancti Stanislai rozpoczął swoją działalność w 2015 roku. Głównym celem Chóru jest śpiewanie podczas Mszy świętej o godz. 11.00 w 1-szą i 3-cią niedzielę miesiąca oraz uroczystych liturgii w Archikatedrze Łódzkiej. Z tego wynika dobór odpowiedniego repertuaru. Przede wszystkim są to śpiewy liturgiczne jedno i wielogłosowe ze szczególnym uwzględnieniem chorału gregoriańskiego. Właściwe przygotowanie przez Zespół takich śpiewów wymaga systematycznej pracy podczas dwóch prób w tygodniu.

Wszystkich zainteresowanych chłopców z klasy 2-giej i 3-ciej szkoły podstawowej zapraszamy do kontaktu z dyrygentem - ks. Piotrem Przybyszem osobiście lub drogą elektroniczną: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

fot. Marek Żelasko