00

Parafia katedralna organizuje w dniach 3 i 4 maja 2017 roku pielgrzymkę do Gietrzwałdu, Studzienicznej, Supraśla, Sokółki.


SZCZEGÓŁOWY PROGRAM PIELGRZYMKI:

DZIEŃ 1

 • Wyjazd o godz. 6.00
 • Przejazd do Gietrzwałdu, Msza św. i pobyt w Sanktuarium
 • Przejazd do Studzienicznej - Sanktuarium na wyspie
 • Obiadokolacja i nocleg w Sokółce

DZIEŃ 2

 • Śniadanie. Sokółka - miejsce wydarzenia Eucharystycznego
 • Bohoniki - Meczet społeczności Tatarskiej
 • Supraśl - miasteczko wielokulturowe. Muzeum Ikon

CENA 290 PLN obejmuje:

 • przejazdy, nocleg, posiłki zgodnie z programem, opiekę pilota i przewodników miejscowych, wejścia do zwiedzanych obiektów, ubezpieczenie

ZAPISY

 • KANCELARIA PARAFII KATEDRALNEJ UL. KS. SKORUPKI 9 (PRZY ZAPISIE ZALICZKA 100 PLN)
  Dodatkowa informacja – TEL.42 6361068 lub 609859144

Maj to miesiąc pierwszych kwiatów i świeżej zieleni. Wszystko w nim umajone, pachnące, świeże. I ten właśnie miesiąc oddaliśmy Matce Bożej. W pierwszy weekend maja proponujemy pielgrzymkę do miejsc związanych z Maryją.
Zachęcamy do odwiedzenia terenów, które tak sobie upodobał i wielokrotnie nawiedzał jako ksiądz, biskup, kardynał Karol Wojtyła późniejszy Ojciec św. Jan Paweł II.

01

Gietrzwałd
W tym roku obchodzony będzie jubileusz 140. rocznicy objawień gietrzwałdzkich oraz 50. rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej Gietrzwałdzkiej koronami papieskimi. W wydarzeniu tym przed pół wieku brali udział niemal wszyscy biskupi polscy, na czele z Księdzem Kardynałem Stefanem Wyszyńskim - Prymasem Polski oraz Księdzem Kardynałem Karolem Wojtyłą, Metropolitą Krakowskim. Była to wielka uroczystość, która zgromadziła, według niektórych źródeł, około sto pięćdziesiąt tysięcy osób.

03

02

Studzieniczna
To przede wszystkim Sanktuarium Maryjne z Obrazem słynącym łaskami. Trzy rysy charakterystyczne tego miejsca to: obecność Matki Bożej, piękno przyrody i cisza pustelni sprzyjająca zadumie i refleksji. To specyficzne Sanktuarium Maryjne mieści się na tzw. „wyspie” (dziś połączona groblą z lądem), na uboczu komunikacyjnych szlaków, prawie zewsząd otoczone wodą, z rosnącymi wokół wyspy wodnymi liliami.

04

Sokółka
Kościól parafialny św. Antoniego w którym, w niedzielę 12 października 2008 r. roku miało wydarzenie Eucharystyczne.

05

Bohoniki
Wieś położona w województwie podlaskim, w powiecie sokólskim, w gminie Sokółka zamieszkiwana przez mniejszość tatarską. Znajduje się meczet oraz mizar – cmentarz muzułmański. Tu można poczuć prawdziwy klimat Dalekiego Wschodu.

06

Supraśl
Miasteczko wielokulturowe i wielowyznaniowe. Godne nawiedzenia są nie tylko kościoły katolickie czy prawosławne, ale równie Muzeum Ikon znajdujące się w Pałacu Archimandrytów na terenie monasteru supraskiego. Od lutego 2007 w Supraślu zainstalowana jest pierwsza stała ekspozycja – „Ikona. Obraz i słowo – między tym, co ulotne a wieczne”, obejmująca około 300 ikon, przedmiotów sakralnych i unikatowych fresków. Wystawa ma charakter multimedialny, eksponaty są wzbogacone o oprawę świetlną, obrazową i dźwiękową. To wszystko, ma wprowadzić oglądających w kontemplacyjny nastrój i pomóc w zrozumieniu roli (nie tylko religijnej, ale też historycznej i obyczajowej) ikony w prawosławiu.

07