Aktualności

00

W święto Podwyższenia Krzyża Świętego Ojciec Święty Franciszek mianował nowym Arcybiskupem Łódzkim ks. bp. Grzegorza Rysia, dotychczasowego biskupa pomocniczego Archidiecezji Krakowskiej.

Czytaj więcej...

00

„Wtedy wrócili do Jerozolimy z góry, zwanej Oliwną, która leży blisko Jerozolimy, w odległości drogi szabatowej. Przybywszy tam weszli do sali na górze i przebywali w niej: Piotr i Jan, Jakub i Andrzej, Filip i Tomasz, Bartłomiej i Mateusz, Jakub, syn Alfeusza, i Szymon Gorliwy, i Juda, (brat) Jakuba. Wszyscy oni trwali jednomyślnie na modlitwie razem z niewiastami, Maryją, Matką Jezusa, i braćmi Jego.” (Dz. 1,12-14)

Czytaj więcej...

00

Z okazji Dnia Matki na Placu Katedralnym Jana Pawła II odbędzie się koncert muzyczny.

Czytaj więcej...

00

Monaster „Mater Ecclesiae” w Sangotedo, Nigeria

W poniedziałek, 21 maja, po niedzieli Zesłania Ducha Świętego, obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.

Czytaj więcej...

00 

A gdy oni jedli, Jezus wziął chleb i odmówiwszy błogosławieństwo, połamał i dał uczniom, mówiąc: «Bierzcie i jedzcie, to jest Ciało moje». Następnie wziął kielich i odmówiwszy dziękczynienie, dał im mówiąc: «Pijcie z niego wszyscy, bo to moja krew Przymierza, która za wielu będzie wylana na odpuszczenie grzechów»(Mt 26, 26 ns).

Czytaj więcej...

00

Już 16 maja rozpoczną się Archidiecezjalne Dni Rodziny, które po raz pierwszy odbędą się pod honorowym patronatem Księdza Arcybiskupa Grzegorza Rysia. Centrum Służby Rodzinie w imieniu Metropolity Łódzkiego zaprasza na wydarzenia otwarte, które odbędą się w ramach wspólnego świętowania.

Czytaj więcej...

00

– Nie jesteśmy tu dlatego, że tak wypada, i że nie mamy innych sposobów przeżycia religijnego tego dnia! Jesteśmy tu dlatego, że chcemy budować nasze życie tak osobiste, jak i społeczne na słowie Jezusa. Chcemy pozostać Jego uczniami także wtedy, gdy tworzymy losy naszej Ojczyzny! – mówił abp Grzegorz Ryś podczas uroczystości w Łodzi.

Czytaj więcej...

00

8 maja obchodzić będziemy uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika, Patrona Polski. Porządek mszy św. – powszedni.

Czytaj więcej...

00

12 maja o godz. 9.00 wyruszy z archikatedry do grobu bł. ojca Rafała Chylińskiego w Łagiewnikach piesza pielgrzymka w intencji trudnych problemów miasta i regionu. Pielgrzymka ta, odbywa się co roku w drugą sobotę maja.

Czytaj więcej...

00a

Witaj, majowa jutrzenko (znana też jako: Mazurek 3 Maja, Trzeci Maj, Trzeci maj Litwina) to pieśń związana z Konstytucją 3 Maja, ze słowami wiersza Rajnolda Suchodolskiego.

Czytaj więcej...