00

Co roku w styczniu pielęgnujemy piękny zwyczaj kolędowania. Śpiewamy kolędy w gronie rodzinnym, znajomych, w kościołach. Odbywają się też liczne festiwale i konkursy kolęd. Polska posiada najwięcej pieśni bożonarodzeniowych - niemal dwieście kolęd i czterysta pastorałek - żaden inny kraj na świecie nie może pochwalić się takim zbiorem.

Czytaj więcej...

00

W polską tradycję w okresie Bożego Narodzenia wrosło kolędowanie. Należy zauważyć, że nie tylko naród polski szczyci się swymi kolędami. Mają Niemcy swoje Weihnachtslieder, Rosjanie swoje koliady, zaś Francuzi śpiewają swoje Noëls.

Czytaj więcej...

00

„Pamiętacie Betlejem w Polsce 2016/2017? Było nas wówczas 50 000 uczestników, a spot promocyjny Pierwsza gwiazda miał 1 600 000 odsłon! Spotykaliśmy się wówczas w całej Polsce, aby wspólnie kolędować, by wspólnie świętować Boże Narodzenie w gronie sąsiadów, znajomych, przyjaciół i bliskich, ale także dopiero co poznanych w trakcie koncertów osób. Stworzyliśmy wspólnotę – wiary, międzyludzkiej bliskości, którą pragniemy wzmacniać i powiększać także podczas aktualnej trasy – Betlejem w Polsce 2017/2018. W grudniu 2017 i w styczniu 2018 będziemy wspólnie słuchać bożonarodzeniowych utworów wykonywanych przez znanych artystów na najwyższym światowym poziomie. Przyłączymy się do nich ze śpiewem. Potem zjednoczymy się wszyscy, składając sobie nawzajem życzenia i łamiąc się dołączonym do programu trasy opłatkiem. Usłyszymy także – jako obywatele miast i członkowie lokalnych społeczności – życzenia od świeckich i duchownych włodarzy miast.

Czytaj więcej...

00

W niedzielę, 19 listopada, gościliśmy w naszej świątyni Chór Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, pod dyrekcją Joanny Gutowskiej-Kuźmicz.

Czytaj więcej...

00

W najbliższą niedzielę, 19 listopada, gościć w naszej świątyni będziemy Chór Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, pod dyrekcją Joanny Gutowskiej-Kuźmicz.

Czytaj więcej...

00

W dniach 17, 19, 24, 26 października 2017 r. odbyły się Jesienne Dni Muzyki Organowej i Kameralnej w Archikatedrze Łódzkiej.

Czytaj więcej...

00

Zapraszamy na cykl koncertów "Polish Camerata Swojemu Miastu" w ramach projektu "Sturm und Drang w europejskiej i polskiej muzyce XVIII wieku" Orkiestrą dyryguje Marek Głowacki.

Czytaj więcej...

00

W niedzielę 1 października po Mszy św. o godz. 9.30 wystąpił Chór Zamojski „Kontra” i dał koncert pieśni religijnych i patriotycznych.

Czytaj więcej...

00

Zapraszamy do archikatedry na koncerty z cyklu Polish Camerata Swojemu Miastu, w wykonaniu Orkiestry Kameralnej Polish Camerata pod dyrekcją Marka Głowackiego w ramach projektu „Sturm und Drang w europejskiej i polskiej Muzyce XVIII wieku”:

Czytaj więcej...

00

W dniach 18, 20, 25 i 27 kwietnia 2017 r. odbędą się Wiosenne Dni Muzyki Organowej i Kameralnej w Archikatedrze Łódzkiej.

Czytaj więcej...