00

Zapraszamy na cykl koncertów "Polish Camerata Swojemu Miastu" w ramach projektu "Sturm und Drang w europejskiej i polskiej muzyce XVIII wieku" Orkiestrą dyryguje Marek Głowacki.

22 października 2017, niedziela, godz. 20.00, Bazylika Archikatedralna p.w. św. S. Kostki, ul. Piotrkowska 265.

W programie:

  • J. Haydn – Symfonia g-moll Hob. I:83 „La Poule”
  • J. Haydn - Symfonia G-dur Hob. I:88
  • J. Engel – Symfonia d-moll nr 6

29 października 2017, niedziela, godz. 20.00, Bazylika Archikatedralna p.w. św. S. Kostki, ul. Piotrkowska 265.

W programie:

  • J.W. Stamitz – Symfonia Es-dur op. 4 nr 6
  • C. Stamitz – Koncert altówkowy D-dur op. 1
  • C. Stamitz - Symfonia Es-dur op. 3

Solistka – Róża Wilczak-Płaziuk (altówka)

WSTĘP WOLNY!

Koncerty dofinansowano z środków Wydziału Kultury Urzędu Miasta Łodzi
Sponsor generalny AFLOFARM
Patronat medialny: TVP Łódź 3, Radio Łódź, Radio PLUS, Reymont.pl

Marek Głowacki - dyrygent i pianista, doktor habilitowany sztuki muzycznej w dziedzinie artystycznej dyrygentura. Uczestniczył w Internationale Bach-Akademie, prowadzonej przez wybitnego kreatora muzyki oratoryjno-kantatowej prof. dr h.c. Helmutha Rillinga. Dyrektor naczelny i artystyczny Orkiestry Kameralnej Polish Camerata. W roku 2010 został wyróżniony odznaką honorową Zasłużony dla Kultury Polskiej, zaś w 2012 Srebrnym Krzyżem Zasługi. Organizator koncertów i festiwali muzycznych. Jest także autorem prac naukowych z dziedziny retoryki muzycznej, opisujących największe dzieła muzyki oratoryjnej. Honorowy członek Towarzystwa Muzycznego im. K. Nicze w Pabianicach. Profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Orkiestra Kameralna POLISH CAMERATA powstała w 1990 roku z inicjatywy uznanego polskiego wiolonczelisty i pedagoga prof. Stanisława Firleja. Zespół składa się z muzyków Filharmonii im. A. Rubinsteina w Łodzi oraz kadry dydaktycznej Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi. W swoim repertuarze posiada utwory instrumentalne i wokalno-instrumentalne kompozytorów od baroku do współczesności, specjalizując się w wykonawstwie wielkich form oratoryjno-kantatowych, wystawianych z powodzeniem we współpracy ze znakomitym Zespołem Wokalnym all Antico. Z orkiestrą występowali tak znamienici soliści jak: Eugene Indijć, Anna Fedorova, Piotr Pławner, Krzysztof Jakowicz, Marta Boberska, Urszula Kryger, Czesław Gałka, Piotr Kusiewicz, Ryszard Minkiewicz, a także znany aktor Bronisław Wrocławski. W roku 2010 w związku z jubileuszem 20. lecia powstania orkiestry, zespół otrzymał Odznakę Honorową - Zasłużony dla Kultury Polskiej.

plakat