10

W dniu 6 listopada, w oktawie święta Wszystkich Świętych i Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych, w Podziemnej Sali Multimedialnej w Bazylice Archikatedralnej odbył się koncert „Zaduszki Jazzowe" w wykonaniu kwartetu, w skład którego wchodzą wybitne osobowości polskiego jazzu:

Piotr Baron – legenda i wirtuoz saksofonu tenorowego. Autor płyty Salve Regina, nawiązującej do duchowości chrześcijańskiej. Kontynuator tradycji Johna Coltrane'a. Zasłużona postać polskiej kultury.

Marek Kądziela – gitarzysta i innowator gitary jazzowej. Autor wielu uznanych nagrań płytowych. Znany ze współpracy z muzykami skandynawskimi.

Paweł Puszczało – kontrabasista, z żywiołowym temperamentem. Koncertował w kraju i za granicą na licznych festiwalach jazzowych jako członek m. in. zespołów Zbigniewa Namysłowskiego oraz Artura Dudkiewicza.

Łukasz Żyta – poeta perkusji. Członek m. in. zespołów Agi Zaryan oraz Michała Tokaja. Jeden z najwybitniejszych polskich perkusistów wszech czasów.

Repertuar oparty był na tradycji jazzu, wywodzącej się z twórczości Johna Coltrane'a i Sonny'ego Rollinsa. Ważnym aspektem jest tutaj wymiar duchowy, nawiązujący do chrześcijańskiej tradycji. Koncert zespołu stał się niezapomnianym, duchowym doznaniem.

Organizatorami koncertu były:
Parafia Archikatedralna i Fundacja Carpe Diem.