01

Uroczysty Koncert Noworoczny to niezwykłe i unikalne wydarzenie artystyczne wykreowane i zrealizowane przez młodych pasjonatów muzyki z całego województwa łódzkiego posiadających wykształcenie i doświadczenie muzyczne. Koncert pod patronatem honorowym Jego Ekscelencji Metropolity Łódzkiego ks. abp Marka Jędraszewskiego.

Chór mieszany to 60 osób, orkiestra symfoniczna 35 osób, soliści, zespół pieśni i tańca ludowego. Tak potężny aparat wykonawczy zapewni słuchaczom niezapomniane wrażenia. Będą mieli Państwo wyjątkową okazję zaobserwować i usłyszeć efekt połączenia fascynacji dźwiękiem z wulkaniczną energią młodych ludzi i szacunkiem do tradycji.

Podczas koncertu wykonane zostaną m.in.: najpiękniejsze walce Johanna Straussa, które nastrojowo przeniosą nas do Wiednia - Nad Pięknym Mądrym Dunajem,Marsz Radetzky'ego; arie ze słynnych operetek i oper min. Giuseppe Verdiego - Traviata, Nabucco; Georgesa Bizeta - Carmen; Gioacchino Rossiniego - Cyrulik Sewilski oraz polskie i zagraniczne kolędy, pastorałki w aranżacjach Piotra Piątkowskiego oraz muzyka filmowa - Polonez Wojciecha Kilara z Filmu Pan Tadeusz, do którego tańczyć w strojach ludowych będzie Zespół Pieśni i Tańca Łódź; - czas trwania koncertu, 1 godzina 20 minut.

Nad wartością artystyczną koncertu czuwał będzie Przemysław Hachorkiewicz - Prezes Polskiego Związku Chórów i Orkiestr oddział w Łodzi.

Prapremiera Koncertu odbędzie się 14 stycznia 2016 roku o godz. 19:00 w Bazylice Archikatedralnej w Łodzi oraz powtórzony zostanie w Bełchatowie 15 stycznia w sali PGE Giganty Mocy. Dyryguje i reżyseruje Piotr Piątkowski. Koncert transmitowany będzie przez Telewizję Trwam.

WSTĘP WOLNY !!!

Wykonawcy :
Łódzka Orkiestra Filmowa

Chóry :
Stowarzyszenie Śpiewacze Canto Alegre w Łodzi
Chór Społecznej Akademii Nauk w Łodzi
Towarzystwo Śpiewacze Lutnia z Aleksandrowa Łódzkiego

Soliści :
Natalia Piątkowska - sopran, Tomasz Maleszewski - tenor

DYRYGENT I REŻYSERIA
PIOTR PIĄTKOWSKI

Przygotowanie Chórów :
Jan Kondratowicz, Renata Banacka - Walczak

Zespół Pieśni i Tańca Łódź
Choreografia :
Beata Stelmach, Danuta Ciechańska

Zapraszamy na oficjalne wydarzenie na facebooku :
www.facebook.com


Źródło: Archidiecezja Łódzka (Autorskie prawa majątkowe Archidiecezji Łódzkiej")