00

Zapraszamy na cykl koncertów "Polish Camerata Swojemu Miastu" w ramach projektu "Mozartowi 41 symfonii w 260 rocznicę urodzin". Orkiestrą dyryguje Marek Głowacki.

28 października, piątek, godz. 19.00
Katedra p.w. św. S. Kostki, ul.Piotrkowska
Symfonie:
C-dur KV 162, D-dur KV 181, C-dur KV 200, D-dur KV 202.

30 października, niedziela, godz. 20.00
Katedra p.w. św. S. Kostki, ul.Piotrkowska
Symfonie:
g-moll KV 183, A-dur KV 201, B-dur KV 319.

26 listopada, sobota, godz. 19.00
Katedra p.w. św. S. Kostki, ul.Piotrkowska
Symfonie:
D-dur KV 133, D-dur KV 504 "Praska", C-dur KV 551 "Jowiszowa".

WSTĘP WOLNY!


Cykl koncertów "Polish Camerata Swojemu Miastu" odbywa się dzięki wsparciu Wydziału Kultury Urzędu Miasta Łodzi.

Orkiestra Kameralna POLISH CAMERATA powstała w 1990 roku z inicjatywy uznanego polskiego wiolonczelisty i pedagoga prof. Stanisława Firleja. Zespół składa się z muzyków Filharmonii im. A. Rubinsteina w Łodzi oraz kadry dydaktycznej Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi. W swoim repertuarze posiada utwory instrumentalne i wokalno-instrumentalne kompozytorów od baroku do współczesności, specjalizując się w wykonawstwie wielkich form oratoryjno-kantatowych, wystawianych z powodzeniem we współpracy ze znakomitym Zespołem Wokalnym all Antico. Z orkiestrą występowali tak znamienici soliści jak: Eugene Indijć, Anna Fedorova, Piotr Pławner, Krzysztof Jakowicz, Marta Boberska, Urszula Kryger, Czesław Gałka, Piotr Kusiewicz, Ryszard Minkiewicz, a także znany aktor Bronisław Wrocławski. W roku 2010 w związku z jubileuszem 20. lecia powstania orkiestry, zespół otrzymał Odznakę Honorową - Zasłużony dla Kultury Polskiej.

Marek Głowacki - dyrygent i pianista, doktor habilitowany sztuki muzycznej w dziedzinie artystycznej dyrygentura. Uczestniczył w Internationale Bach-Akademie, prowadzonej przez wybitnego kreatora muzyki oratoryjno-kantatowej prof. dr h.c. Helmutha Rillinga. Dyrektor naczelny i artystyczny Orkiestry Kameralnej Polish Camerata. W roku 2010 został wyróżniony odznaką honorową Zasłużony dla Kultury Polskiej, zaś w 2012 Srebrnym Krzyżem Zasługi. Organizator koncertów i festiwali muzycznych. Jest także autorem prac naukowych z dziedziny retoryki muzycznej, opisujących największe dzieła muzyki oratoryjnej. Honorowy członek Towarzystwa Muzycznego im. K. Nicze w Pabianicach. Profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.