Komunikaty duszpasterskie

16 listopad 2019

Obchodzimy dzisiaj Światowy Dzień Ubogich pod hasłem: „Ufność nieszczęśliwych nigdy ich nie zawiedzie. Sumę o godz. 12.30 w intencji ubogich odprawi Ksiądz Arcybiskup Grzegorz.

Dzisiaj, o godz. 18.00 zapraszamy na Różaniec.

Zbliżająca się Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata jest zarazem Świętem Akcji Katolickiej. Uroczyste obchody odbędą się w Bazylice Archikatedralnej w przeddzień w sobotę 22 listopada. Mszy św. o godz. 12.00 przewodniczyć będzie Ks. Abp Władysław Ziółek. Poprzedzi ją wykład o godz. 11.00 ks. dr Jarosława Patera na temat:” Apostolstwo świeckich”. Wszyscy czujmy się zaproszeni w sobotę do Bazyliki Archikatedralnej.

„...Będzie wielka, albo jej nie będzie wcale” - walka o granice Polski 1918 – 1921. To tytuł wystawy przed archikatedrą autorstwa Instytutu Pamięci Narodowej. W katedrze - z kolei - dostępna jest wystawa o Matce Teresie z Kalkuty. Serdecznie zachęcamy do zwiedzania.

Wydział Katechetyczny zaprasza na spotkanie Duszpasterstwa Nauczycieli i Wychowawców w dniu 18 listopada o godz. 18.00 do swojej siedziby (ul. Skorupki 3). W programie wykład Ks. Pawła Kłysa – rzecznika prasowego Kurii oraz Msza św. w kaplicy DA5.

Parafia Św. Ap. Piotra i Pawła w Łodzi (ul. Nawrot 104) zaprasza na ,,Chrześcijańskie Andrzejki” w sobotę 23 listopada 2019 o godz. 19.00.

Ośrodek Konferencyjno-Rekolekcyjny w Porszewicach zaprasza na II edycję warsztatów MUZYKA-TEATR, które odbędą się w dniach 6-8 grudnia 2019 r.

Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej i do odwiedzenia kiosku parafialnego.

Listopad, to miesiąc refleksji i modlitwy za tych, co odeszli. Pamiętajmy o zmarłych!
W wypominkach rocznych i półrocznych modlimy się w każdą niedzielę przez cały rok o godz. 9.00. Za wszystkich, których Pan odwołał do wieczności, prośmy:

.

„Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie!”

Ks. prałat Ireneusz Kulesza
Dziekan


Sakrament bierzmowania w Bazylice Archikatedralnej udzielany jest w II piątek miesiąca podczas Mszy św. o godz. 18.00. Kandydatów przygotowują parafie miejsca zamieszkania. Parafia katedralna nie prowadzi przygotowania dla osób spoza parafii. W celu przystąpienia do sakramentu bierzmowania należy udać się do kancelarii swojej parafii, aby uzgodnić z kapłanem sposób i formę przygotowania. Nie ma potrzeby wcześniejszego zgłaszania w kancelarii katedralnej pragnienia przyjęcia sakramentu bierzmowania. Kandydaci przybywają do Archikatedry wraz ze świadkiem o godz. 17.45 przynosząc ze sobą dokument noszący tytuł „Sakrament bierzmowania” (potwierdzający przygotowanie do bierzmowania) z podpisem spowiednika na odwrocie. Dokument ten podaje się kapłanowi bezpośrednio przed przystąpieniem do tego sakramentu. Podczas liturgii obowiązuje strój odświętny.


Terminy:
13 grudnia 2019 r. – Bp Marek Marczak

 

Komunikaty duszpasterskie - pobierz