Komunikaty duszpasterskie

24 wrzesień 2017

Komunikaty parafialne

 • Dzisiaj o godz. 18.00 odprawione zostanie nabożeństwo różańcowe za Ojczyznę.
 • 29 września obchodzić będziemy Święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.
 • Ogólnopolska inicjatywa Różaniec do granic jest związana z jubileuszowym rokiem objawień w Fatimie. Sto lat temu Maryja przekazała trojgu portugalskich dzieci orędzie ocalenia: nawracajcie się, wynagradzające za grzechy przeciw mojemu niepokalanemu sercu i odmawiajcie różaniec. Celem tej inicjatywy jest podjęcie ogólnopolskiej modlitwy różańcowej przez osoby zebrane wzdłuż granic naszego kraju, w intencji Polski i całego świata. 7 października o godz. 14.00, w pierwszą sobotę miesiąca, w święto Matki Bożej Różańcowej, na granicach naszej Ojczyzny zostaną odmówione 4 części różańca. Z parafii archikatedralnej organizowany jest wyjazd na Półwysep Helski. Koszt 80 zł. Szczegółowe informacje i zapisy w kancelarii parafialnej..
 • Parafia Archikatedralna pw. św. Stanisława Kostki w Łodzi organizuje przygotowanie do chrztu dorosłych zwane katechumenatem. Pierwsze spotkanie odbędzie się w poniedziałek 2 października o godz. 18.30 przy ul. ks. I. Skorupki 7.
 • 30 września /sobota/ w archikatedrze o godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza św. z okazji X Dnia Seniora. Więcej informacji dostępne jest na plakatach.
 • W kinach od miesiąca wszedł na ekrany film pt. „FATIMA. OSTATNIA TAJEMNICA”. Czy objawienie fatimskie skrywa klucz do naszej przyszłości? W 100. rocznicę objawień fatimskich zachęcamy do jego obejrzenia.
 • W kiosku parafialnym dostępna jest najnowsza prasa katolicka, a na stolikach pod chórem do pobrania jest pismo DOBRE NOWINY.

Odeszli do wieczności:

 • Marek Ludwik Skowroński
 • Łukasz Pancer

„Wieczny odpoczynek, racz im dać, Panie”

Ks. prałat Ireneusz Kulesza
DZIEKAN


Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

 1. Duszpasterstwo Służby Zdrowia wraz ze Stowarzyszeniem Farmaceutów Katolickich oddział w Łodzi oraz z Muzeum Farmacji serdecznie zaprasza na Mszę św. z okazji Dnia Farmaceuty, która zostanie odprawiona 26 września o godz. 18.00 w kościele pw. Zesłania Ducha Świętego w Łodzi (ul. Piotrkowska 2). Bezpośrednio po Mszy św. nastąpi spotkanie w pobliskim Muzeum Farmacji (Plac Wolności 2).
 2. Koronka na ulicach miast, jak co roku, zgromadzi nas na skrzyżowaniach ulic 28 września o godz. 15.00, w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćko – spowiednika św. Faustyny. Będziemy prosić o Miłosierdzie Boże dla nas i o pokój na świecie. Zachęcamy do włączenia się we wspólną modlitwę. Niech przez chwilę świat zatrzyma się w zadumie i kontemplacji Bożego Miłosierdzia.
 3. Parafia Św. Mateusza w Pabianicach, która jest parafią dzieciństwa św. Maksymiliana Marii Kolbe, zaprasza 30 września na uroczystości z okazji 100-lecia Rycerstwa Niepokalanej. O godz. 11.15 zostanie wygłoszona konferencja O. Stanisława Piętki OFM Conv., po której o godz. 12.00 Mszy św. przewodniczył będzie Ksiądz Biskup Ireneusz Pękalski.
 4. Kapelan wojewódzki Straży Pożarnej ks. Adam Stańdo zaprasza strażaków Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej na II Pielgrzymkę Strażaków Województwa Łódzkiego i Archidiecezji Łódzkiej 28 października do Sanktuarium Matki Bożej Trybunalskiej w Piotrkowie Trybunalskim (oo. Jezuici, ul. Pijarska 4). Pielgrzymka rozpocznie się Mszą św. o godz. 11.00 pod przewodnictwem Księdza Biskupa Ireneusza Pękalskiego.
 5. Sanktuarium Świętości Życia w Łodzi (ul. Łagiewnicka 197/201) zaprasza w sobotę 30 września o godz. 12.00 na charyzmatyczne spotkanie z Mszą św. o uzdrowienie, które poprowadzi ks. Łukasz Prausa SAC.
 6. Wspólnota Macierzanek serdecznie zaprasza młode rodziny na dzień skupienia, którego tematem będzie: Bóg się nami nie męczy, a które odbędzie się w sobotę 30 września o godz. 11.30 w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łodzi Teofilowie (ul. Baczyńskiego 156). W programie Msza św. z konferencją, adoracja i posiłek. Zgłoszenie na skupienie można dokonać poprzez stronę wspólnoty: www.macierzanki.pl
 7. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich zaprasza na spotkanie z O. Michałem Leganem, paulinem z Jasnej Góry, które odbędzie się 1 października o godz. 10.00 w kościele św. Elżbiety Węgierskiej w Łodzi (ul. Bł. O. Anastazego Pankiewicza 15). Tematem spotkania będzie „Jubileusz 300-lat od koronacji jasnogórskiego obrazu Matki Boskiej”

Ks. Hubert Kempiński
SEKRETARZ WYDZIAŁU DUSZPASTERSTWA
ARCHIDIECEZJI ŁÓDZKIEJ


Do pobrania:

Treść komunikatów duszpasterskich - pobierz (.pdf)