Komunikaty duszpasterskie

17 luty 2019
 • Dzisiaj, o godz. 18.00 odprawione zostanie nabożeństwo różańcowe.
 • Ogólnopolskie spotkanie formacyjne dla mężczyzn odbędzie się w sobotę 16 lutego o godz. 11.00 w kościele pw. Matki Boskiej Jasnogórskiej w Łodzi (ul. Gogola 12). W programie: modlitwa różańcowa, konferencje, praca w grupach, Eucharystia oraz świadectwa.
 • Zachęcamy do wypełnienia ankiety skierowanej do wszystkich parafian. Wyniki ankiet zostaną wykorzystane w opracowaniach naukowych trwającego Synodu Archidiecezji Łódzkiej. Informacje na jej temat znajdują się na ulotkach, w gablocie parafialnej oraz na stronie internetowej Archidiecezji Łódzkiej. Ankieta ma tylko formę internetową i jest całkowicie anonimowa.
 • 20 lutego br. /środa/ o godz. 19.00 w sali domu katechetycznego przy ul. ks. I. Skorupki 7 odbędzie się kolejna katecheza przedmałżeńska.
 • Duszpasterstwo Pracowników Nauki Archidiecezji Łódzkiej zaprasza na pierwsze w tym roku spotkanie formacyjne, które odbędzie się we wtorek 26 lutego br. o godz. 19.00 w Duszpasterstwie Akademickim „Piątka” (ul. Ks. I. Skorupki 5). Gościem spotkania będzie ks. dr Sławomir Wasilewski proboszcz parafii pw. św. Wojciecha w Makowie, były rektor WSD w Łowiczu.
 • Zasnęli w Panu:
  • Krystyna Makarewicz
  • Tomasz Filipczak
  • Zofia Szymańska.

„Wieczny odpoczynek, racz im dać, Panie!”

 Ks. prałat Ireneusz Kulesza
DZIEKANZaproszenie na I Bal Charytatywny 
Caritas Archidiecezji Łódzkiej

Caritas Archidiecezji Łódzkiej zaprasza na I Bal Charytatywny, który odbędzie się w ostatnią sobotę karnawału, 2 marca 2019 roku, w godz. 19.00 – 5.00, w siedzibie Łódzkiej. Specjalnej Strefy Ekonomicznej, przy ul. Ks. Bpa Wincentego Tymienieckiego 22G w Łodzi.

W trakcie zabawy karnawałowej odbędzie się także licytacja wielu ciekawych rzeczy – wśród nich zegarek ofiarowany przez Papieża Franciszka.

Cały dochód z balu zostanie przeznaczony na wyposażenie kuchni w nowobudowanym Domu Opieki „Pomocna Dłoń” w Kaszewicach. Jest to Dom Opieki Caritas Archidiecezji Łódzkiej, który ma być oddany do dyspozycji ludziom starszym z terenu archidiecezji w roku 2020 na stulecie powstania Diecezji Łódzkiej. Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnej karnawałowej zabawy.
Wszelkich informacji można zasięgnąć w Caritas w Łodzi pod numerem:

Wiola Kopytowska

Kierownik Działu Organizacyjnego

Caritas Archidiecezji Łódzkiej

ul. Gdańska 111, 90-507 Łódź

tel./faks: (42) 639 95 80/81/82

tel.kom.: 695 406 105


Do pobrania:

Treść komunikatów duszpasterskich - pobierz (.pdf)