Komunikaty duszpasterskie

19 luty 2017

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE

W następną niedzielę, 26 lutego (ostatnią niedzielę karnawału), rozpoczniemy jubileuszowy 50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, który rozpocznie Narodowy Kongres Trzeźwości pod hasłem: Ku trzeźwości Narodu. Odpowiedzialność rodziny, Kościoła, państwa i samorządu. Kongres jest wyjątkową szansą na zjednoczenie działań wszystkich Polaków. Każdy z nas może i powinien wnieść osobisty wkład przygotowanie i przebieg Kongresu poprzez modlitwę, czuwanie nad własną trzeźwością i dawanie świadectwa.

Kuria Metropolitalna Łódzka organizuje pielgrzymkę do Fatimy z racji 100-lecia objawień Matki Bożej. Wspólny program w sanktuarium w Fatimie dla wszystkich grup Archidiecezji Łódzkiej będzie w terminie 17-20 października 2017 roku. Więcej inf. dostępne jest w gablotach.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI. Odbywać się będzie przez sześć kolejnych wtorków od 28 lutego do 4 kwietnia br. o godz. 19.00 w domu katechetycznym przy ul. ks. Skorupki 7. Zapisy na pierwszym spotkaniu.

Zgodnie z zapowiedzią, informujemy, iż podczas tegorocznej kolędy zebrano ofiary w kwocie 63.479 PLN. Przeznaczone zostaną na pokrycie kosztów ogrzewania katedry. Raz jeszcze staropolskim „Bóg zapłać!”, wyrażamy podziękowanie za spotkania, rozmowy i wspólną modlitwę podczas tegorocznej wizyty kapłanów.

Zapraszamy dzisiaj do katedry na godz. 18.00 na Różaniec.

Dyrekcja Katolickiej Szkoły Podstawowej, Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego i Szkoły Muzycznej I stopnia Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Łodzi na Dąbrowie informuje o zapisach uczniów do klas: pierwszej, czwartej i siódmej szkoły podstawowej oraz pierwszej klasy liceum i szkoły muzycznej na rok szkolny 2017/2018. Więcej o szkole można dowiedzieć się podczas „drzwi otwartych” 21 lutego i 29 marca w godz. 17.00-19.30.

Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej, która dostępna jest w kiosku w głównej kruchcie.

W tym tygodniu został zainstalowany nowy rzutnik w katedrze. Zastąpi on zużyty poprzedni. Cechuje go dłuższa żywotność, dostosowany jest do współczesnej technologii przesyłu, posiada więcej możliwości sterowania, również za pomocą tabletu, ma dużo wyższą jasność, bo 6 000 ANSI lumenów. Ale i wyższa jest też jego cena, bo 12.900 PLN.

Na zakończenie liturgii, zanieśmy do Boga modlitwę o nowego Arcybiskupa dla Łodzi: „Zdrowaś Maryjo…”, „Królowo Apostołów…”, „Matko Kościoła…”

Ks. prałat Ireneusz Kulesza
PROBOSZCZ


Do pobrania:

Treść komunikatów duszpasterskich - pobierz (.pdf)