Komunikaty duszpasterskie

23 luty 2020

W dniu dzisiejszym rozpoczynamy 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, który będziemy przeżywać pod hasłem: Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach. Módlmy się w tym czasie za polskie rodziny, aby wierne Bogu i nauce Kościoła, trwały w wierze i trzeźwości.

Zapraszamy dzisiaj do katedry na godz. 18.00 na nabożeństwo różańcowe w intencji Ojczyzny.

Najbliższa środa, zwana Popielcem, rozpoczyna w Kościele okres Wielkiego Postu. Dzień ten jest postem ścisłym i obowiązuje wstrzymanie się od pokarmów mięsnych. Msze św. połączone z posypaniem głów popiołem odprawione zostaną o godz.: 7.00, 8.00, 12.00, 17.00, 18.00, 19.00. Mszy św. o godz. 18.00 przewodniczyć będzie ks. bp Ireneusz Pękalski. Ofiary zbierane w Popielec do puszek przeznaczone są na Caritas. Post, modlitwa i jałmużna – to drogi wielkopostnej ascezy. Od Popielca do Zielonych Świąt trwa okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej. Pomocą w dobrym przeżyciu czasu Wielkiego Postu niech będzie pielgrzymowanie do kościołów stacyjnych i udział w nabożeństwach pokutnych:

Droga krzyżowa – odprawiana w piątki
– o godz. 8.30 dla dorosłych,
– dla dzieci o godz. 17.30,
– dla studentów i dorosłych o godz. 19.15
Gorzkie Żale – odprawiane w niedziele o godz. 18.00. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

Ks. Abp Grzegorz Ryś zaprasza do udziału w:
- ARENIE MŁODYCH w Atlas Arenie w czwartek 27 i w piątek 28 lutego w godz. 9.00 – 14.00 młodzież klas VII i VIII i ze szkół średnich w ramach wielkopostnych rekolekcji młodych,
- ARENIE RODZIN, która odbędzie się w piątek 28 lutego w Atlas Arenie o godz. 19.00. Przybyć można już godzinę wcześniej, razem z dziećmi, dla których będą zorganizowane zajęcia. Bezpłatne bilety będzie można otrzymać przed wejściem do Atlas Areny. Ksiądz Arcybiskup pragnie, abyśmy na to wydarzenie zaprosili i zabrali ze sobą przyjaciół, znajomych, inne rodziny stając się w taki sposób współgospodarzami tego wydarzenia.

Zbliża się już 8 lat od czasu remontu i prac konserwatorskich drewnianych ołtarzy i ambony. Wykonane zostały wówczas prace naprawcze, uzupełniono brakujące elementy ozdobne i położono nowe złocenia. W nadchodzącym tygodniu rozpoczną się prace związane z okresowym czyszczeniem i woskowaniem trzech ołtarzy i ambony. Powyższe dzieło polecamy modlitwie i ofiarności wiernych.

Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej, która dostępna jest w kiosku w głównej kruchcie.

Zasnęli w Panu śp. +Marianna Michałowska, +Wiesław Malczewski i +Teresa Maksymowicz.
„Wieczny odpoczynek, racz im dać, Panie!”

 Komunikaty duszpasterskie - pobierz