W 2013 roku powstała nowa Chorągiew Zakonu Rycerzy Jana Pawła II, św. Stanisława Kostki. Jednocześnie złożyli ślubowanie nowi Rycerze i powstała Komandoria Łódzka.
Uroczystości Erygowania Chorągwi i Inwestytury Rycerskiej odbyły się 15 października 2013 r. o godz. 12 , na Mszy Świętej z okazji 91 rocznicy Konsekracji Katedry.
Poznajmy Reguły Zakonne Zakonu Rycerzy Jana Pawła II - Canon Ordonis Militiae Joanni Pauli II, który powstał - jak czytamy we wstępie - jako swoiste żywe wotum dziękczynne za dar umiłowanego Ojca Świętego Jana Pawła II.
Reguła Zakonu Rycerzy Jana Pawła II (Canon Ordinis Militiae Joanni Pauli II), (streszczenie)
Zakon Rycerzy Jana Pawła II (Ordo Militiae Joanni Pauli II) jako program formacyjny dla mężczyzn - katolików świeckich - powstał jako swoiste żywe wotum wdzięczności za dar beatyfikacji i pontyfikatu umiłowanego Ojca Świętego Jana Pawła II
Cele
Zasadniczym celem Zakonu Rycerzy Jana Pawła II jest formacja katolików-mężczyzn świeckich poprzez stawianie sobie wzór osoby patrona - Jana Pawła II (Karola Wojtyły), który swoim świadectwem pokazywał jak harmonijnie można łączyć męskość i świętość zarówno dziś jak i w wymiarze uniwersalnym.
Rycerze Zakonu Rycerzy Jana Pawła II chcą realizować ten cel poprzez zaangażowanie i aktywność w dziele nowej ewangelizacji czerpiąc z przykładu Jana Pawła II i dążąc do upowszechniania treści i form Jego nauczania.
Dlatego też podejmując trudu dążenia do świętości - zwłaszcza w wymiarze życia dnia codziennego - Bracia Zakonu Rycerzy Jana Pawła II będą dążyć do:
- umacniania wiary i rozwijania katolickiej duchowości osób świeckich w tym zwłaszcza duchowości męskiej
- rozwijania wrażliwości i dzieł miłosierdzia w tym w szczególności w zakresie godności i pełnej ochrony życia ludzkiego
- rozwijania wzajemnej pomocy bratniej Rycerzy,
- wspierania duchowieństwa w każdej dziedzinie ich kapłańskiej posługi,
- dbania o rozwój patriotyzmu i miłości ojczyzny.
Zakon Rycerzy Jana Pawła II w sposób szczególny czyny miłosierdzia zwraca ku swoim członkom i ich rodzinom. W dalszej kolejności akty miłosierdzia kierowane są na członków własnej Parafii oraz Diecezji. Zakon w sposób szczególny włącza się w pomoc ludziom potrzebującym otaczając ich modlitwą oraz starając się im pomagać również materialnie.
Organizacja
Organizacja Zakonu Rycerzy Jana Pawła II opiera się o podstawową jednostkę ustrojową Kościoła jaką jest parafia w której, Ci Bracia Rycerze, którzy koncentrują w niej swe życie religijne tworzą Chorągiew.
Wyższymi jednostkami organizacyjnymi Zakonu są: Komandoria organizująca życie Zakonu na terenie danej Diecezji oraz Prowincja Krajowa organizująca życie zakonu na terenie danego kraju. Na czele całego Zakonu stoi Generał Zakonu z Radą Generalną.
Chorągiew może utworzyć co najmniej sześciu Braci przy akceptacji proboszcza miejsca, który z urzędu będzie pełnił funkcję jej kapelana lub wyznaczy innego księdza do wypełnienia tej roli.
Nazwa Chorągwi nosi nazwę patrona parafii.
Każdą nową Chorągiew powołuje do życia Generał od którego otrzymuje ona sztandar narodowy, którego pielęgnowanie i prezentowanie podczas uroczystości, jest jednym z głównych zadań Chorągwi.
Członkowie Chorągwi, wybierają spośród siebie na roczną kadencję oficerów, będących władzą wykonawczą Chorągwi. W Łodzi wybrano: Wielkiego Rycerza br. Pawła, Kanclerza br. Piotra i Skarbnika br. Pawła.
Komandoria – tworzą ją wszystkie Chorągwie działające na terenie danej Diecezji, a na jej czele stoi wybierany na trzy lata Komandor. W Komandorii łódzkiej, br. Piotr, odpowiadający za kontakty z Biskupem diecezjalnym i koordynowanie działań rycerstwa w danej diecezji.
Prowincja Krajowa - tworzą ją wszystkie Komandorie.
Przyjmowanie do Rycerstwa
Bratem Rycerzem Zakonu Jana Pawła II może zostać mężczyzna – katolik, żyjący w pełnej łączności ze Stolicą Apostolską zarekomendowany przez co najmniej jednego z Braci Rycerzy lub duchownego katolickiego.
Jednym z efektów działalności Rycerzy, powinno być budowanie wśród osób duchownych poczucia, że na Rycerzy Jana Pawła II zawsze można liczyć – jak na prawe ramię Kościoła.
Caritas i Zakon
Rycerze pomagają w pracy i funkcjonowaniu Punktu Charytatywnego Caritas. Wykonujemy ankiety i wywiady, wydajemy paczki i służymy pomocą w nagłym przypadku.
Linki
Aktualności
14.11.2018 r.
Z wielka radością - dziękując Bogu za wszystkie łaski - informujemy, że w dniu 14 listopada odbyło się specjalne Zebranie Chorągwi pw. Św. Stanisława Kostki w Łodzi.
Mamy nowych Oficerów!
Dziękując za wspaniałe dwie kadencje ZB WR Pawłowi Sosnowskiemu, ZB Kanclerzowi Janowi Hadamowi i po. skarbnika Jackowi Krysiakowi, przystąpiliśmy do wyborów.
Pełni nadziei na przyszły rok, pewni naszej więzi, przyjaźni i miłości wybraliśmy:
- Wielki Rycerz ZB Jan Hadam
- Kanclerz ZB Jacek Krysiak
- Skarbnik ZB Bartek Siwak
Dziękujemy za Ich gotowość do kierowania naszymi działaniami w niełatwym okresie naszego istnienia. Oby Bóg miał Was w opiece!
Vivat Iesus!
24.06.2018 r.
"A wszyscy, którzy o tym słyszeli, brali to sobie do serca i pytali: Kimże będzie to dziecię? Bo istotnie ręka Pańska była z nim. Chłopiec zaś rósł i wzmacniał się duchem, a żył na pustkowiu aż do dnia ukazania się przed Izraelem."
Święty Jan Chrzciciel - w to święto mieliśmy wielką radość wspierać naszego Przyjaciela Księdza Karola w czasie Mszy Świętej Prymicyjnej. Nasz Kapelan Ksiądz Prałat Ireneusz Kulesza otoczył księdza Karola wielka serdecznością. My zaś rycerską miłością i wsparciem.
13.06.2018 r.
Pracowity mieliśmy ten rok w naszej Parafii Katedralnej. Wszystkie te dzieła dały nam wiele radości i duże poczucie wspólnoty. Mamy nadzieje że nasze świadectwo obecności przez cały rok - na Mszach Świętych i innych uroczystościach, pracuję na Chwałę Pana.
W środę po Mszy świętej o godzinie 18 udaliśmy się z naszym Księdzem Kapelanem do pod łódzkiego zakątka gdzie wszytko omawialiśmy przy daniach z dopiero co wyłowionych ryb.
Jesteśmy silni wiarą. Wzmacniamy się duchowością i modlitwą. Bardzo się staramy aby nasze dzieła podobały się Bogu. Takie spotkanie i wspólny czas, kiedy możemy posłuchać naszego Księdza Kapelana i wymienić się troskami i radościami budują naszą wspólnotę i jedność.
Bardzo za to wszystko dziękujemy!
31.05.2018 r.
Budujemy ołtarz pod uważnym okiem naszego Kochanego Księdza Wojciecha. Zaraz potem - Procesja.
13.05.2018 r.
13 maja 2018 roku. Nasz Ukochany Kadet miał Pierwszą Komunię Święta. Jest naszą nadzieją na dalszy rozwój Chorągwi. Spotkanie uświetnił Nasz Przewielebny ks. Kapelan Zdjęcia są z uroczystej kolacji następnego dnia.
04.04.2018 r.
W środę 4 kwietnia , po Mszy św., odbyło się zebranie rycerskie Chorągwi pw św Stanisława Kostki w Łódzkiej Parafii Katedralnej.
Po odśpiewaniu hymnu państwowego i modlitwie za Ojczyznę, ZB Lektor Jan odczytał tekst lektury patronalnej. Ksiądz Kapelan opatrzył go jak zwykle głębokim, duchowym komentarzem.
Następnie omówiliśmy nasz udział w uroczystościach Wielkiego Postu i Triduum Paschalnego oraz zadania, które czekają nas w najbliższych tygodniach. ZB Paweł Gruszczyński zdał nam obszerną relację z pielgrzymek jakie odbył w ostatnim czasie. Po odśpiewaniu Apelu Jasnogórskiego i błogosławieństwie Księdza Kapelana zakończyliśmy zebranie.
Wielkanoc 2018
Budujemy ołtarz.
Zadania i postanowienia wielkopostne łódzkich Rycerzy.
Promocja Zakonu:
- Obecność Rycerzy w uroczystych Mszach Świętych w Kościołach Stacyjnych. Oczywiście w miarę możliwości i sił (zobacz).
- Wszystkie piątki bierzemy czynny udział w Mszy Świętej a później w prowadzeniu Drogi Krzyżowej od 8:00 w Katedrze.
- Zbiórka jedzenia w Biedronce 9-10 marca wraz z naszym chorągwianym Punktem Caritas.Po zbiórce odwiezienie darów od naszego składziku. Dystrybucja leży po stronie Caritas.
- Sprzedaż kalendarzy.
- Na koniec Wielkiego Postu przygotowanie Katedry i Grobu Pańskiego.
- Cały czas troszczymy się o siebie nawzajem. Trudny czas infekcji i zimy. Do tego kilku braci ma przeprowadzki i to nie zawsze w lepsze warunki.
Podsumowując - coraz więcej nas łączy - już nie mamy lepszych przyjaciół jak Bracia.
***
Teraz przedstawię nasz równoległy PLAN DLA DUCHA na Wielki Post.
I sobota/niedziela WP (17-18 lutego): Rekolekcje Wielkopostne
My Byliśmy w sporej ekipie wraz z ZB Markiem z Gdańska, misjonarzem naszej Chorągwi i ZB Pawłem.
***
ZAKON RYCERZY JP II II sobota WP (24 lutego): POZNAŃ spotkanie informacyjne u Ojców Oblatów .
Chorągiew pw św Stanisława Kostki w Łodzi.
niedziela 25 lutego
nr1 Dyżur Szafarzy Rycerzy w szpitalu im. Pirogowa. Na początku przygotowujemy Mszę Św. w Kaplicy szpitalnej a po mszy odwiedzamy z Eucharystią wszystkie oddziały w dwóch skrzydłach szpitala. Poświęcamy dużo czasu chorym którzy łakną wspólnej modlitwy.
nr2. rozpoczynamy specjalna posługę z ojcami Jezuitami. Wraz z WŻCh prowadzimy i przygotowujemy Rekolekcje Ignacjańskie.
Wspólnota Życia Chrześcijańskiego,
wraz z Ojcami Jezuitami i Rycerzami.
REKOLEKCJE IGNACJAŃSKIE W ŻYCIU
„Pan blisko jest...”
***
ZAKON RYCERZY JP II
III sobota WP (3 marca): RADZYMIN promocja Rycerstwa w Sanktuarium Św. Jana Pawła II
III sobota/niedziela WP (3-4 marca): WIELICZKA Erygowanie Chorągwi Św. Franciszka w Wieliczce.
Chorągiew pw św Stanisława Kostki w Łodz
niedziela 4 marzec
nr1 Dyżur Szafarzy Rycerzy w szpitalu im. Pirogowa.
nr2. Wraz z WŻCh prowadzimy i przygotowujemy Rekolekcje Ignacjańskie.
***
ZAKON RYCERZY JP II
IV sobota/niedziela WP (10-11 marca): RZESZÓW spotkanie z kandydatami na Rycerzy w przyszłej chorągwi bł. Jerzego Popiełuszki w Rzeszowie.
Chorągiew pw św Stanisława Kostki w Łodzi.
piatek sobota 8-9 marzec
Szafarze Rycerze - ZB Bartek, Jerzy, Paweł Sosnowski i Komandor Piotr jadą na DNI SKUPIENIA prowadzone przez k. dr Zbigniewa Tracza, Kanclerza Kurii. To już nasze kolejne dni skupienia. Wspaniałe- modlitwa , cisza , cudne rekolekcje i atmosfera wielkiej przyjaźni o obecności Boga.
niedziela 11 marzec
nr1 Dyżur Szafarzy Rycerzy w. szpitalu im. Pirogowa.
nr2. Wraz z WŻCh prowadzimy i przygotowujemy Rekolekcje Ignacjańskie.
***
ZAKON RYCERZY JP II
V sobota WP (17 marca): WOLA KIEŁPIŃSKA
Chorągiew pw św Stanisława Kostki w Łodzi.
piątek, sobota, niedziela 16-18 marca
jedziemy do Kalisza do Ojców Jezuitów na na sesję o rozeznawaniu: 16-18 marca: "Jak podejmować dobre decyzje?
niedziela 18 marzec
nr1 Dyżur Szafarzy Rycerzy w. szpitalu im. Pirogowa.
nr2. Wraz z WŻCh prowadzimy i przygotowujemy Rekolekcje Ignacjańskie.
***
ZAKON RYCERZY JP II
VI sobota/niedziela WP (24-25 marca): LUBARTÓW
Chorągiew pw św Stanisława Kostki w Łodzi.
niedziela 25 marzec
nr1 Dyżur Szafarzy Rycerzy w. szpitalu im. Pirogowa.
nr2. Wraz z WŻCh prowadzimy i przygotowujemy Rekolekcje Ignacjańskie od 15.
29.11.2017 r.
Odbyło się kolejne w tym roku zebranie Chorągwi Rycerzy Jana Pawła II pw św.Stanisława Kostki, przy parafii katedralnej.
Zebraniu przewodniczył przewielebny ks. kapelan, prałat Ireneusz Kulesza. Jako Rycerze, mamy wielkie szczęście i łaskę od Boga, że nami przewodzi i opiekuje się nasz Ksiądz Kapelan. Te wspólne chwile kiedy słuchamy komentarzy do czytań i opowiadań, bardzo nas wzmacniają i budują naszą duchowość.
Zebranie było bardzo refleksyjne. Pierwsze bez naszego Zacnego Brata Stefana Głębowskiego, Wielkiego Skarbnika Niebiańskiej Chorągwi.
Odbyły się tegoroczne wybory oficerów.
Wielkim Rycerzem został wybrany Zacny Brat Paweł Sosnowski.
Kanclerzem Chorągwi będzie Zacny Brat Jan Hadam, Lektor.
Wysłuchaliśmy sprawozdania za rok ubiegły i zrobiliśmy plan na najbliższy miesiąc. A zadań moc, pielgrzymka do Krakowa i przygotowania w Katedrze do Świąt.
04.11.2017 r.
Sobota 4 listopada 2017 roku długo będzie w naszej pamięci. Niech Pan Bóg prowadzi naszego Pasterza ks. arb. Grzegorza.
Byliśmy, życzyliśmy, służyliśmy pomocą, przekazaliśmy pamiątkowy upominek z pismem od ZB Generała.
Na koniec spędziliśmy chwilę razem przy herbatce Pogadalismy i naszych troskach i radościach.
Na Chwałę Pana!
REQUIESCAT IN PACE
Dnia 27 X 2017 zmarł Zacny Brat Stefan Longin Głębowski, lat 74, rycerz w Zakonie Jana Pawła II. Pożegnanie Brata Stefana odbędzie się w bazylice archikatedralnej dnia 2 listopada 2017 r. (czwartek).
O godz. 12.00 Msza Święta w Jego intencji zostanie poprzedzona czuwaniem i modlitwą przy trumnie od godz. 11.00.
Przeprowadzenie ciała do grobu rozpocznie się o godz. 13.30 - od bramy głównej cmentarza pw. św. Józefa przy ul. Ogrodowej 39.
Brat Stefan od urodzenia był parafianinem parafii archikatedralnej.
Zakonną inwestyturę odbył 15 X 2013 r. w archikatedrze łódzkiej i złożył rycerskie ślubowanie na ręce J.E. ks. abpa Marka Jędraszewskiego.
Otrzymał wszystkie cztery stopnie rycerskie: Wiara, Miłosierdzie, Solidarność i Patriotyzm. Jako swoją opiekunkę rycerską wybrał Matkę Bożą Nieustającej Pomocy. Nosił Ją na swym rycerskim ryngrafie.
Do niej modlił się codziennie: różańcem, apelem jasnogórskim, a także koronką do Bożego Miłosierdzia.
Jako rycerz wyrażał się w dziełach miłosierdzia: pomagał w parafialnym punkcie „Caritas”, uczestniczył w zbiórkach żywności i rozdzielał świąteczne paczki potrzebującym.
Pracował na rzecz macierzystej parafii: w przygotowaniach Grobu Pańskiego i Żłóbka, uczestniczył w rycerskich drogach krzyżowych, podczas uroczystych Eucharystii nosił świecę, a także baldachim nad Najświętszym Sakramentem.
Był aktywny we wszystkich rycerskich czynach poza parafią:
uczestniczył w procesjach podczas święta Bożego Ciała i Święta Eucharystii, w łódzkiej drodze krzyżowej, w procesji z relikwiami św. Faustyny, w odpuście ku czci M.B.Fatimskiej. Szczególnie przeżywał każdą rocznicę męczeństwa dzieci z Przemysłowej.
Brał udział we wszystkich akcjach organizowanych przez Zakon Rycerzy Jana Pawła: w akcji „zatrzymaj aborcję”, w pochodach „Tak dla życia”, w rycerskich rekolekcjach w Krakowie i w Warszawie, uczestniczył w kwestach charytatywnych.
Jako oficer Zakonu pełnił funkcję skarbnika chorągwi św. Stanisława Kostki. W dowód uznania dla wielkiego zaangażowania w dzieła charytatywne została nadana Bratu Stefanowi godność Honorowego Jałmużnika Chorągwi.
Jest to wielka strata dla naszej Rodziny Zakonnej. Brat Stefan był wspaniałym druhem, pełnym ciepła, życzliwości i miłości człowiekiem z którym chciało się przebywać.
„W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiary ustrzegłem” (2 Tym 4,7)
02.11.2017 r.
POŻEGNANIE BRATA STEFANA
W dniu 2 listopada 2017 r. pożegnaliśmy Zacnego Brata Stefana Głębowskiego, który odszedł do domu Ojca, do naszej niebiańskiej chorągwi.
Uroczystość rozpoczęła się w archikatedrze o godz. 11 modlitwą różańcową, Koronką do Miłosierdzia Bożego. O godz. 12 została odprawiona Msza św. za spokój duszy Zacnego Brata Stefana. Liturgii przewodniczył kapelan Chorągwi Łódzkiej, ksiądz prałat Ireneusz Kulesza - proboszcz tutejszej świątyni. Koncelebrował ksiądz dr Przemysław Góra. Posługę przy ołtarzu sprawował kleryk Krzysztof Pietrzak - parafianin katedralny. Brata Stefana żegnało kilkudziesięciu Rycerzy Zakonu Jana Pawła z Polski, rodzina i licznie zebrani przyjaciele, znajomi.
Kazanie ksiądz prałat zaczął od cytatu św. Franciszka Salezego:
„Życie to czas, w którym szukamy Boga.
Śmierć to czas, w którym Go znajdujemy.
Wieczność to czas, w którym Go posiadamy”.
Zwracając się do uczestników Mszy św. Powiedział:
„Idę przygotować Wam miejsce..” - mówi do uczniów na krótko przed swoją śmiercią nasz Zbawiciel. „Bo w domu Ojca mieszkań jest wiele..”
Niebo Pan Jezus porównał do domu. A przecież dom to nie miejsce, gdzie przebywamy, lecz przede wszystkim miejsce, gdzie nas rozumieją, gdzie panuje miłość, dokąd powraca się po męczącym znoju dnia, by wśród najbliższych odpocząć, ciesząc się ich szczęściem, ich obecnością i ich miłością.
Ś.p. Stefan powrócił do domu Ojca… bo stamtąd wyszedł….
Człowiek - „Homo viator”.
Katechizm uczy nas, że Kościół obecny jest w trzech przestrzeniach:
- Kościół pielgrzymujący, - który stanowimy my wszyscy ochrzczeni, żyjący tu na ziemi,
- Kościół cierpiący - to zmarli, którzy oczekują jeszcze w czyśćcu na pełne zjednoczenie z Chrystusem w Niebie,
- Kościół triumfujący, - który stanowią święci i błogosławieni mieszkańcy Nieba.
Na każdym etapie ludzkiego życia towarzyszy mu Kościół - Matka, o którym Karol Wojtyła pisał, iż jest to „sakrament naszego istnienia w Bogu”.
W Kościele człowiek rodzi się do życia wiecznego, w Kościele dokonuje się jego oczyszczenie i uświęcenie przez sakramenty święte, ale też i Kościół, jak dobra, kochająca matka prowadzi nas do tej rzeczywistości, o której św. Apostoł pisał, że „ani oko ludzkie nie widziało, ani ucho ludzkie nie słyszało, ani serce człowieka nie jest w stanie pojąć, jak wielkie rzeczy przygotował Bóg tym, którzy Go miłują”.
„Każdemu daj śmierć jego własną, Panie.
Daj umieranie, co wynika z życia,
gdzie miał swą miłość, cel i biedowanie”. (R.M. Rielke)
Kogo dziś żegnamy…?
- człowieka…
- męża i ojca…
- chrześcijanina…
- rycerza Zakonu Jana Pawła II…
Był dumny, że jest rycerzem, że może nosić mucet rycerski, ryngraf z podobizną Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, którą czcił szczególnie. Codziennie odmawiał różaniec, koronkę, zgłębiał nauczanie Jana Pawła II.
Rodzina była Jego największą radością. Cieszył się z sukcesów, troszczył się o żonę - szczególnie było to widać podczas pobytu Pani Lucyny w szpitalu.
Na ostanie spotkanie rycerskie, w minioną środę, przyniósł orzechy dla wszystkich braci. Ileż było radości w Jego oczach, że mógł obdarować. To jedna z cech Stefana - radość z dawania, dzielenia.
Jan Paweł II pisał w swojej pierwszej encyklice Redemptor Hominis: „Człowiek, który chce zrozumieć siebie do końca (…) musi (…) ze swoim życiem i śmiercią przybliżyć się do Chrystusa”
W książce o aniołach, wydanej przed kilkoma laty, opisana jest historia, kiedy to zmarły człowiek ukazał się w tym samym czasie rodzicom i narzeczonej. Był oparty o Jezusa i powiedział:
„Tutaj wszystko jest miłością. Wszystko jest Miłością.”
Błogosławiony Michał Kozal powiedział:
„Abyś źle nie umarł, żyj dobrze: jak żołnierz na warcie, bądź zawsze gotów.”
Stefan, jakże często mówił o Bogu, z jaką radością opowiadał o tym, co od Niego otrzymał: Miłosierdzie i wiarę.
„Myśl częściej o niebie”
Żyj tak, aby ostatni dzień Twego życia był dniem najpiękniejszym!
Odszedł Rycerz Chrystusa, odszedł na wieczną wartę.
Podczas całej uroczystości w kościele rycerze zaciągnęli wartę przy trumnie Brata Stefana.
Brat Stefan spoczął na Starym Cmentarzu św. Józefa w Łodzi.
Tułaczka moja już dobiegła kresu,
dla moich oczu słońce ziemi zgasło.
W Tobie, mój Panie, znajdę pokój wieczny,
Ty będziesz dla mnie gasnącym światłem.
Dziś moją duszę w ręce Twe powierzam,
mój Stworzycielu i najlepszy Ojcze.
Do domu wracam jak strudzony pielgrzym,
a Ty z miłością przyjmij mnie z powrotem.
25.10.2017 r.
W dniu 25 listopada odbyło się zebranie Chorągwi pw św. Stanisława Kostki w Łodzi. Słuchaliśmy relacji naszego ks. Kapelana z pielgrzymki do Fatimy. ZB Paweł przygotował dla nas pamiątki z Fatimy. Omawialiśmy plany naszego udziału w nadchodzącym Ingresie ks. Arcybiskupa Grzegorza Rysia.
Jak się okazało, było to ostatnie zebranie z naszym Kochanym Zacnym Bratem Stefanem Głębowskim, Skarbnikiem naszej Chorągwi. Zacny Brat Stefan, wraz z ks. Kapelanem tworzył naszą Chorągiew. Był bardzo aktywny i pracowity, a swoją postawą wielu osobom pomógł odnaleźć Boga i narodzić się na nowo. Za to mu dziękujemy!
Na ostatnie spotkanie rycerskie, w minioną środę, przyniósł orzechy dla wszystkich braci. Ileż było radości w Jego oczach, że mógł nas obdarować. To jedna z cech Stefana - radość z dzielenia.
07.10.2017 r.
Dnia 7 października 2017 roku, w pierwszą sobotę miesiąca - Rycerze z Chorągwi łódzkiej pw św. Stanisława Kostki - w ramach Ogólnopolskiej inicjatywy „Różaniec do granic” modlili się wraz z wiernymi w archikatedrze łódzkiej.
Również Inicjatywa Członków Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę w naszej bazylice modlimy się w każdą pierwszą sobotę miesiąca od godz. 10.00 do 16.00
Modlimy się w intencji naszej Ojczyzny. Jednym z liderów krucjaty jest nasz Zacny Brat Marek Kaźmierczak.
(foto: Barbara Gruszczyńska)