Komunikaty parafialne

 • Obchodzony jest dzisiaj Dzień Dziecka Utraconego. Zapraszamy rodziny, które doświadczyły utraty dziecka z jakiejkolwiek przyczyny na Mszę św. sprawowaną dziś o godz. 12.30 w Archikatedrze w ich intencji.
 • Nabożeństwa różańcowe odprawiane są od poniedziałku do piątku o godz. 17.30, w sobotę o godz. 8.30, a w niedzielę o 18.00. Różaniec dla dzieci, z rozważaniami i poprowadzony przez dzieci będzie we wtorki i czwartki o godz. 17.30. W pozostałe dni dla młodzieży i dorosłych.
 • Duszpasterstwo Służby Zdrowia i Pracowników Pomocy Społecznej, z racji dnia patrona Służby Zdrowia św. Łukasza Ewangelisty, serdecznie zaprasza wszystkich związanych z posługą chorym na uroczystą Mszę św. do Bazyliki Archikatedralnej w Łodzi 18 października o godz. 18.00.
 • 21 października /sobota/ w 50. rocznicę śmierci ks. bp Kazimierza Tomczaka, pierwszego biskupa pomocniczego w Łodzi, Mszę św. o godz. 12.00 odprawi i wygłosi Słowo Boże ks. bp Ireneusz Pękalski.
 • Parafia św. Józefa w Łodzi (ul. Ogrodowa 22) zaprasza na Warsztaty dla małżeństw, które rozpoczną się w czwartek 19 października. Warsztaty, składające się z cyklu sześciu cotygodniowych spotkań, przeznaczone są dla par, które szukają sposobów i narzędzi, aby wzmocnić relację, albo ją uratować. Szczegóły znajdują się na plakacie umieszczonym w gablocie.
 • W poniedziałek 23 października o godzinie 18.30 w podziemnej sali multimedialnej archikatedry odbędzie się wykład poświęcony 75. rocznicy misji legendarnego emisariusza Polskiego Rządu na Emigracji Jana Karskiego. Jan Karski urodził się w Łodzi w 1914 roku, zasłynął, jako jeden z pierwszych ludzi, który przekazał informacje o holokauście przywódcom Zachodu apelując o pomoc. Wykład poprowadzi pan Szymon Pawlak historyk Centrum Dialogu im. Marka Edelmana i stypendysta Fundacji Edukacyjnej im. Jana Karskiego. Wykład jest elementem wspólnego przedsięwzięcia Parafii Archikatedralnej pw. św. Stanisława Kostki, Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi i Fundacji Edukacyjnej im. Jana Karskiego.
 • 30 października br. o godz. 18.30 Ksiądz Proboszcz zaprasza do katedry rodziców dzieci z klas trzecich na kolejne przed komunijne zebranie.
 • Rozpoczynają się Jesienne Dni Muzyki Organowej i Kameralnej w Archikatedrze.

Koncert I – 17 października /wtorek/ - godz. 19.00
Koncert kameralny
Magdalena Hudzieczek-Cieślar – sopran
Krzysztof Lukas – organy (Katowice/Stuttgart)

Koncert II – 19 października /czwartek/ - godz. 19.00
Recital organowy
Gunnar Idenstam – organy (Stokholm)

Koncert III – 24 października /wtorek/ - godz. 19.00
Recital organowy
Irena Wisełka-Cieślar – organy (Łódź)

Koncert IV – 26 października /czwartek/ - godz. 19.00
Koncert kameralny
WYŻSZOBRAMSKI CHÓR KAMERALNY
pod dyrekcją Piotra Sikory (Cieszyn)
Marcin Armański – organy (Świdnica)

 • W kiosku w głównej kruchcie katedry jest do nabycia prasa katolicka.

Zasnęli w Panu:

 • Marian Ornat
 • Henryka Barzycka
 • Krystyna Dudek

„Wieczny odpoczynek, racz im dać, Panie”

Ks. prałat Ireneusz Kulesza
DZIEKAN


Do pobrania:

Treść komunikatów duszpasterskich - pobierz (.pdf)