• Niedzielą Zesłania Ducha Świętego kończy się okres Komunii świętej wielkanocnej. Istnieje dziś możliwość uzyskania odpustu zupełnego za udział w śpiewie publicznym hymnu „O Stworzycielu Duchu, przyjdź”.
 • Dzisiaj też,
  • podczas Mszy św. o godz. 9.30 i 11.00 odbędzie się rocznica I Komunii św.
  • podczas Sumy o godz. 12.30, wystąpi Chór z Węgier, a po zakończeniu liturgii da koncert pieśni.
 • O godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo majowe.
 • Jutro - drugi dzień Zielonych Świąt - Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msze św. odprawione będą o godz.: 7.00, 8.00, 12.00, 17.00 i 18.00. Nabożeństwo majowe o godz. 17.30.
 • W sobotę 26 maja o godz. 12.00 ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś, metropolita łódzki, udzieli sakramentu święceń w stopniu prezbitera 5 diakonom.
 • W przyszłą niedzielę 27 maja, podczas mszy św. o godz. 9.30 i 11.00 następne dwie grupy dzieci przystąpią do I Komunii św. Spowiedź dla nich w sobotę o godz. 9.00 i 10.00.
 • Z okazji Dnia Matki na Placu Katedralnym Jana Pawła II odbędzie się koncert muzyczny. Wystąpi śpiewająca rodzina Kaczmarków. Rodzice są zawodowymi śpiewakami operowymi: Iwona Kaczmarek – sopran liryczny, Piotr Kaczmarek – tenor dramatyczny oraz dwóch niezwykle utalentowanych synów, obdarzonych przepięknymi głosami – Adam – tenor (15 lat) i Wojciech – baryton (19 lat). Śpiewająca Rodzina Kaczmarków w swoim niezwykle bogatym repertuarze posiada wiele znanych arii i duetów z opery i operetki, piosenki z musicali, a także światowe i polskie standardy muzyki estradowej, przeboje muzyki filmowej, oraz okazjonalne – pieśni patriotyczne i religijne. Rodzina występuje w kraju i poza jego granicami. Sobota 26 maja, Plac Katedralny Jana Pawła II, godz. 19.00. Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy!
 • Ekumeniczny Wieczór Światła z modlitwą o pokój odbędzie się w poniedziałek 21 maja 2018 r. o godz. 19.30 w kościele pw. Zesłania Ducha Świętego w Łodzi.
 • Wydział Duszpasterski Kurii Archidiecezji Łódzkiej zaprasza wszystkich zainteresowanych na pierwsze spotkanie z cyklu Odzyskana nadzieja - związki niesakramentalne w Kościele. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. w dolnym kościele pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Łodzi 27 maja 2018 r. o godz. 18.00. Szczegóły znajdziemy na plakacie w gablocie parafialnej.
 • Przy stoliku pod chórem nabyć można najnowsze tygodniki katolickie.
 • Odeszli do Pana:

  • Janina Szafarczyk

  • Iwona Nowotnik

  • Andrzej Grzeszczak

  • Andrzej Muszalski

„Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie!”

 Ks. prałat Ireneusz Kulesza
DZIEKANKOMUNIKAT ARCYBISKUPA METROPOLITY ŁÓDZKIEGO
w sprawie XXIII Pielgrzymki Rodzin
do sanktuarium św. Maksymiliana Marii Kolbego w Pabianicach

Archidiecezjalne Dni Rodziny, w naszej Diecezji zostały zapoczątkowane 23 lata temu.

W tym roku pragniemy skierować naszą uwagę na różne działania mające wzmocnić relacje rodzinne, pomóc rodzicom w wychowaniu dzieci, a dzieciom i młodzieży w przeżywaniu swojej godności i wzrastaniu ku dojrzałości. Bardzo proszę wszystkich o zapoznanie się z programem wydarzeń tych dni i w miarę możliwości o uczestniczenie w poszczególnych wydarzeniach. Wszystkie informacje znajdują się na plakatach w gablotach Waszych parafii i na stronach internetowych naszej Archidiecezji, a także Centrum Służby Rodzinie.

Drodzy Bracia i Siostry w sposób szczególny chcę Was zaprosić na XXIII Archidiecezjalną Pielgrzymkę Rodzin do Sanktuarium św. Maksymiliana Marii Kolbego w Pabianicach w dniu 27 maja 2018 roku. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi: Rodzina siłą Niepodległej Ojczyzny. Centralnym punktem naszego pielgrzymkowego spotkania będzie Eucharystia o godz. 12.30 z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich. Po mszy św. zapraszam na wspólny posiłek i festyn rodzinny. Chciałbym, aby z każdej parafii naszej Archidiecezji przybyły, chociaż trzy rodziny, które w kolejną niedzielę podzielą się doświadczeniem naszej wspólnoty w rodzinnych parafiach. Księży Proboszczów proszę o pomoc w zorganizowaniu wyjazdu rodzinnych grup pielgrzymkowych do Pabianic. Głęboko wierzę, że wspólna modlitwa i zawierzenie naszych rodzin pomoże nam w budowaniu Rodziny Bogiem silnej i otwieraniu się jeszcze bardziej na łaskę płynącą z sakramentu małżeństwa i wspólnoty, jaką nam dał Bóg do realizacji swojego powołania, jako mężów, żon, rodziców, dzieci i dziadków.

 

Grzegorz Ryś
Arcybiskup Metropolita Łódzki


KOMUNIKAT BISKUPÓW POMOCNICZYCH ARCHIDIECEZJI ŁÓDZKIEJ
o mszy św. dziękczynnej z racji 30. rocznicy święceń kapłańskich
Arcybiskupa Grzegorza Rysia, Metropolity Łódzkiego

Dnia 22 maja 1988 roku Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś otrzymał w Katedrze Wawelskiej święcenia kapłańskie z rąk Kardynała Franciszka Macharskiego, ówczesnego metropolity krakowskiego. W roku bieżącym przypada, zatem 30. rocznica tego wydarzenia.

W związku z tym we wtorek 22 maja o godz. 1800 w Bazylice Archikatedralnej zostanie odprawiona pod przewodnictwem naszego Arcypasterza dziękczynna msza święta, na którą serdecznie zapraszamy kapłanów, osoby życia konsekrowanego i wiernych świeckich.

Prosimy też wszystkich o modlitwę w tych intencjach, które nosi w swym sercu nasz Arcypasterz.

Marek Marczak
Wikariusz Generalny

Ireneusz Pękalski
Wikariusz Generalny

Łódź, dnia 10 maja 2018 roku


Do pobrania:

Treść komunikatów duszpasterskich - pobierz (.pdf)